Prisťahovalectvo a obyvateľstvo Príprava na krízu Gender politika Klimatická politika Vojna a politika Zdravotná politika Ekonomika História TÝŽDEŇ POD LUPOU Videá správy zo sveta a z Európy pre Čechoslovákov

Prisťahovalectvo a obyvateľstvo Príprava na krízu Gender politika Klimatická politika Vojna a politika Zdravotná politika Ekonomika História TÝŽDEŇ POD LUPOU Videá
správy zo sveta a z Európy pre Čechoslovákov

Generálny riaditeľ OSN chce odstrániť „nenávistné prejavy“ prostredníctvom globálnej cenzúry

jún 20, 2024

TKP.at – Dr. Peter F. Mayer

Najvyšší byrokrati OSN sa snažia pre svoju organizáciu získať čoraz viac funkcií svetovej vlády. Videli sme to pri „vriacej zemi“, „pandemických“ zmluvách, digitálnych identitách alebo digitálnych peniazoch centrálnej banky a teraz aj pri globálnej cenzúre. Ako zvyčajne, boj proti „nenávisti“ sa používa ako príbuzný.

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres vo svojom vyhlásení pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti nenávistným prejavom vyzval na celosvetové odstránenie tzv. nenávistných prejavov, ktoré označil za toxické a úplne neprijateľné. Cenzúra „nenávistných prejavov“ sa vzťahuje na širokú škálu politických postojov, a to najmä z dôvodu nejasnej a subjektívnej povahy ich definície. Podobne ako v prípade zákona EÚ o digitálnych službách, aj v prípade OSN je v popredí jedna obava: ten, kto definuje, čo je nenávistný prejav, má právomoc určovať hranice slobody prejavu.

Guterres poukazuje na historické a súčasné škody údajne spôsobené nenávistnými prejavmi a uvádza príklady ako nacistické Nemecko, Rwanda a Bosna, aby ukázal, že nenávistné prejavy vedú k násiliu a dokonca k zločinom proti ľudskosti. Ignoruje však základné historické fakty, ako napríklad to, že nacistickú stranu financovali americké banky, že NATO zničilo a bombardovalo Juhosláviu a spôsobilo problémy v Bosne, ako aj dlhú zločineckú tradíciu koloniálnych mocností v Afrike.

„Nenávistné prejavy sú signálom pre diskrimináciu, zneužívanie, násilie, konflikty a dokonca zločiny proti ľudskosti. Videli sme to opakovane, od nacistického Nemecka po Rwandu, Bosnu a ďalšie krajiny. Neexistuje žiadna prijateľná úroveň nenávistných prejavov; všetci musíme pracovať na ich úplnom odstránení,“ povedal Guterres a ignoroval históriu a príčiny, ktoré viedli k nenávisti.

Guterres ďalej poukázal na to, čo považuje za znepokojujúci nárast antisemitských a protimoslimských výrokov, ktoré sa šíria na internete aj prostredníctvom významných osobností. Opäť ide o úplné prekrútenie pojmu antisemitizmus, keďže Izrael zabíja desaťtisíce Semitov v Gaze a zvyšku Palestíny.

Guterres zdôraznil, že krajiny sú podľa medzinárodného práva právne viazané bojovať proti podnecovaniu nenávisti a zároveň podporovať rozmanitosť a vzájomný rešpekt. Vyzval štáty, aby dodržiavali tieto právne záväzky a prijali opatrenia na predchádzanie nenávistným prejavom aj na ochranu slobody prejavu.

Guterres je dlhodobo zástancom cenzúry online, opakovane sa sťažoval na problém „online dezinformácií“, označoval ho za závažný a navrhoval vytvorenie medzinárodného kódexu na boj proti nemu.

Usiluje sa o partnerstvo medzi vládami, technologickými gigantmi a „občianskou spoločnosťou“, čím myslí mimovládne organizácie a nadácie miliardárov. Guterres tak presadzuje korporativizmus spojením stále rastúcej moci nadnárodných korporácií v digitálnom priemysle s kvázivládnou mocou organizácií, ako sú EÚ, WHO a OSN. Mimochodom, presne toto definoval Benito Mussolini ako fašizmus.

Zdroj: https://tkp.at/2024/06/20/uno-general-will-hassrede-durch-weltweite-zensur-ausmerzen/

Zdieľajte na: