Lavrov komentuje voľby v USA a Francúzsku

9. júl 2024

Páčil sa vám článok? Prepošlite ho ďalej.

Anti-Spiegel.ru, 8.7.2024

fotka: Wikipédia

Voľby vo Francúzsku boli lekciou o tom, ako sa na Západe manipulujú voľby. A volebná kampaň v USA je tiež nedôstojnou udalosťou. Ruský minister zahraničných vecí Lavrov dostal otázku o týchto voľbách a našiel niekoľko veľmi výstižných slov.

Ruský novinár sa ruského ministra zahraničných vecí opýtal na Putinov výrok, že Biden by bol pre Rusko ako prezident USA lepší ako Trump. Putin to zdôvodnil tým, že Biden ako “politik starej školy” je predvídateľnejší ako Trump napriek jeho otvorene protiruským postojom.

Tento výrok je v Rusku všeobecne známy, preto sa ho Lavrov takmer nedotkol, iba povedal, že to bola Putinova odpoveď na otázku novinára, ktorého kandidáta Rusko uprednostňuje. Zaujímavé bolo, ako Lavrov pokračoval potom. Jeho odpoveď rozdelím na dve časti, keďže najprv hovoril o USA a potom o Francúzsku.

“Všetko je zorchestrované a dohodnuté”

Lavrov povedal o volebnej kampani v USA:

“Ale vážne, je to smutný pohľad.Ak systém “americkej demokracie” prináša takéto výsledky a takýto priebeh volebnej kampane, každý si môže samostatne urobiť záver o tom, ako je všetko zorchestrované a zorganizované.”

To, ako sú dnes volebné kampane v USA zorchestrované, sme mohli pozorovať napríklad najneskôr v roku 2020, keď sa hnutie BLM financované Sorosom a ďalšími podporovateľmi demokratov objavilo v presne stanovenom čase a americké mainstreamové médiá a americkí demokrati ho štylizovali do podoby hnutia za slobodu. Len čo však Biden vyhral voľby, demokratickí guvernéri, ktorí umožnili BLM rozkvet počas šiestich mesiacov, zasiahli proti BLM ešte tvrdšie, než požadoval prezident Trump. A aby to vedenie BLM nemalo demokratom za zlé, zakladatelia BLM dostali milióny a teraz žijú v luxuse, zatiaľ čo na osude černochov v USA sa vôbec nič nezmenilo.

A súčasná volebná kampaň v USA je tiež rozhodne “zorganizovaná a usporiadaná”. V Nemecku mnohých čitateľov prekvapilo, že moja predpoveď z polovice mája, že demokrati sa po televíznej debate s plnou podporou mainstreamových médií zbavia Bidena, sa teraz naplnila. V Rusku odborníci prekvapení neboli, dokonca aj ruská televízia to predpovedala ešte pred televíznou debatou z rovnakých dôvodov ako ja.

Lavrov teda povedal len to, čo si myslia všetci experti v Rusku, a to, že voľby v USA už vôbec nemajú nič spoločné s demokraciou, ale sú predstavením “naaranžovaným a usporiadaným” politickými stratégmi. A americkí demokrati mali v roku 2020 lepších stratégov a zatiaľ mám podozrenie, že to bude platiť aj v roku 2024, pretože zatiaľ volebná kampaň v USA jednoznačne prebieha podľa plánu, ktorý vymysleli demokrati.

Čo sa bude diať ďalej, bude možné predpovedať až vtedy, keď budeme vedieť, ktorým kandidátom chcú demokrati nahradiť Bidena, ale zatiaľ majú iniciatívu demokrati, pretože Trump im padol do pasce, keď sa tak skoro zapojil do televíznej debaty. Pravdepodobne by bolo lepšie, keby s televíznou debatou počkal, kým si demokrati oficiálne nevyberú Bidena za svojho kandidáta, aby ho už nemohli nahradiť tak ľahko ako teraz.

Ak si napríklad demokrati zvolia za svoju kandidátku Michelle Obamovú, Trump bude mať veľmi ťažké vyhrať voľby, pretože mnohí Američania s istou nostalgiou spomínajú na “dobré časy” za Obamovej vlády.

“Navrhnuté na manipuláciu s vôľou voličov”

Lavrov sa potom vyjadril aj k francúzskym voľbám a aj tento výrok bol veľmi zaujímavý:

“Ďalšou “demokraciou” je Francúzsko.Prvé kolo parlamentných volieb sa skončilo.Celkovo sú dve.Druhé bolo zjavne navrhnuté práve na manipuláciu s vôľou voličov vyjadrenou počas prvého.Ak niekto môže stiahnuť svoju kandidatúru a nechať sa presvedčiť, aby tak urobil, aby vylúčil možnosť – ako sa hovorí – poraziť konzervatívcov alebo populistov, potom to demokraciu veľmi nepripomína.
Priamy prejav vôle je výsledkom verejnej mienky.A tá je známa.Ak by výsledky prvého kola boli základom pre zostavenie parlamentu, vo Francúzsku by došlo k vážnym zmenám.”

V “západných demokraciách” je skutočne zabudovaných mnoho “záruk”, ktoré zabezpečujú, že vôľa voličov nemôže o ničom rozhodnúť. Začína to tým, že západné krajiny nie sú skutočnými demokraciami, ale “zastupiteľskými demokraciami”, v ktorých voliči nemôžu o ničom rozhodovať, ale môžu si len zvoliť “zástupcov”, ktorí potom rozhodujú za voličov.

To dlho veľmi dobre fungovalo, pretože voliči desaťročia volili vždy tie isté strany, ktoré sa striedali vo vláde v meniacom sa zložení, bez toho, aby sa v základných oblastiach politiky niečo zmenilo. Medzitým sú však ľudia na Západe natoľko nespokojní s politikou svojich vlád, že sa chcú týmto starým stranám otočiť chrbtom a voliť zástupcov, ktorí sa hlásia k skutočnej politickej zmene.

V systéme však zrejme existujú aj “poistky” proti tomu, pretože Lavrov má pravdu vo svojom tvrdení, že všetky prieskumy a výsledky prvého kola hlasovania vo Francúzsku jasne ukázali, že väčšina Francúzov si v skutočnosti želala, aby sa najsilnejšou stranou v parlamente stala zlá pravicová strana okolo Le Penovej.

To, že ľavica potom prekvapivo vyhrala druhé kolo hlasovania a dosiahla tak celkové víťazstvo, bolo v skutočnosti výsledkom politickej manipulácie, pretože ostatné strany, ktoré boli oficiálne vzájomnými protivníkmi, sa náhle dohodli a stiahli kandidátov z boja, aby ovplyvnili výsledok volieb želaným smerom. V skutočnosti súhlasím s Lavrovom, že prvé kolo hlasovania ukázalo skutočné nálady vo Francúzsku, ktoré boli v druhom kole skreslené po tom, ako sa niektoré strany navzájom spolčili.

“Západná demokracia”

Vo všeobecnosti sa ukazuje, že “západné demokracie” sú dosť falošné, ak sa na ne pozriete bližšie, ako som dnes ráno poukázal na príklade Veľkej Británie, kde v skutočnosti – a úplne bez povšimnutia médií – stále vládne kráľovská rodina a menuje členov jednej komory parlamentu. Voľby sa ani nesimulujú, jednoducho sa nekonajú.

Samozrejme, každý má právo na vlastný názor, ale myslím si, že Lavrov vo svojej krátkej odpovedi veľmi presne opísal situáciu v USA a vo Francúzsku.

Zdroj: https://anti-spiegel.ru/2024/lawrow-aeussert-sich-ueber-die-wahlen-in-den-usa-und-frankreich/

Páčil sa vám článok? Prepošlite ho ďalej.