TICHYS EINBLICK, JAKOB FRÖHLICH, 26.06.2024
“Športový zločin 21. storočia”: Bývalý plavec svetovej triedy sa ostro ohradil proti účasti biologických mužov na ženských súťažiach. Vo veľkolepej prednáške hovorí o “ďalekosiahlom porušovaní ľudských práv”.
Sharron Daviesová vie o nevýhodách všetko. Na letných olympijských hrách v Moskve v roku 1980 získala britská plavkyňa striebro na 400 metrov znak. Zlatú medailu získala Kerstin Schneiderová z bývalej NDR. Bolo to možné len vďaka tomu, že východná Nemka bola až po spodnú peru napumpovaná najrôznejšími dopingovými látkami – ako neskôr sama priznala.
Predtým sa zakázané prostriedky na zvýšenie výkonnosti považovali za najdôležitejší zdroj nespravodlivých výsledkov v ženskom športe. To sa zmenilo: Dnes účasť biologických mužov zabezpečuje najdrastickejšie narušenie súťaže.
Na sympóziu, ktoré sa konalo popri nedávnom zasadnutí Rady OSN pre ľudské práva v Ženeve, teraz Sharron Daviesová hovorí jasne: “Vieme, že fyzické vlastnosti spôsobené testosterónom poskytujú mužom nespravodlivú a nezvratnú výhodu – a napriek tomu je biologickým mužom umožnené znovu a znovu súťažiť v súťažiach určených len pre ženy, kde potom nechávajú za sebou vynikajúce športovkyne.”
V súčasnosti 62-ročná Britka to nazýva “športovým zločinom 21. storočia” a “ďalekosiahlym porušením ľudských práv”. Výsledkom je, že aj mladým dievčatám sa bráni v rozvoji a obmedzujú sa ich možnosti uspieť – v športe, v škole, pri štipendiách a v živote. “Medzinárodné spoločenstvo musí urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby bránilo základné ľudské práva dievčat a žien v športe.”
V súčasnosti sú športové úspechy mužov v priemere približne o desať percent vyššie ako výsledky dosiahnuté ženami. Vo výnimočných prípadoch to môže byť aj 20 percent. Príslušné prieskumy a série údajov z modernej športovej vedy hovoria v tomto smere jasne. Rozdiel vo výkonoch oboch pohlaví je spôsobený ich zásadne odlišnou fyziológiou: antropometriou (mužské telo je inak stavané), kostrovým svalstvom (ženy majú menej svalovej hmoty), kapacitou pľúc, koncentráciou hemoglobínu v krvi a hladinou hormónov.
Ženy majú menšie srdce, a teda aj menší zdvihový objem a nižší srdcový výdaj ako muži. Ženy majú menší objem krvi, menej červených krviniek a nižšiu koncentráciu hemoglobínu. V dôsledku toho môžu absorbovať približne o 20 % menej kyslíka ako muži. Ženy majú tiež menší objem pľúc a menší priemer dýchacích ciest. V dôsledku toho musia pri záťaži viac dýchať. Muži majú podstatne viac svalovej hmoty – je to spôsobené najmä ich oveľa vyššou hladinou testosterónu.
Chelsea Mitchellová opisuje, čo to znamená pre veľmi talentované športovkyne, keď zrazu musia súťažiť s biologickými mužmi kvôli pomýlenej ideológii. Dvadsaťročná študentka z amerického štátu Connecticut je považovaná za jednu z najlepších mladých šprintérok svojej generácie. Teraz žaluje vzdelávacie orgány: Ten totiž nariadil, že transrodové ženy (t. j. biologickí muži) musia mať možnosť súťažiť v ženských športových súťažiach.
Mitchellovej štyrikrát tesne unikol titul národnej šampiónky a mnoho ďalších titulov – pretože pred ňou vždy skončil biologický muž. V roku 2019 skončila tretia. Pred ňou: dve transsexuálky. Mitchellová živo opisuje dôsledky tohto stavu:
“Je to zničujúca skúsenosť. Posolstvo znie: nie si dosť dobrá, tvoje telo nie je dosť dobré. A je jedno, ako tvrdo na sebe pracuješ: Neuspeješ, pretože si žena. Dievčatá na celom svete však potrebujú poznať svoju skutočnú hodnotu.”
Minimálne súčasná americká administratíva však chce pokračovať v tejto zničujúcej ceste. Prezident Joe Biden oznámil, že zmení zákon o vzdelávaní a do definície “ženy” namiesto “pohlavia” výslovne doplní “rodovú identitu” – termín, ktorý vymyslela radikálna trans loby.
Odpor sa však objavuje aj vo svete – napríklad zo strany spravodajkyne OSN pre násilie páchané na ženách a dievčatách. Reem Alsalem z Jordánska podporuje výzvu, aby sa trans ženy nevenovali ženskému športu: “Rozdielne zaobchádzanie nie je vždy diskrimináciou – ak je založené na rozumných a objektívnych kritériách a sleduje legitímne ciele.”
Biologický rozdiel medzi mužmi a ženami sa doteraz na medzinárodnej úrovni považoval za objektívne kritérium, aspoň mimo berlínskych univerzít.
Alsalem tiež varuje Joea Bidena pred jeho plánmi. Znamenalo by to, že biologickí muži by mali v budúcnosti právo používať ženské šatne. “Pre ženy a dievčatá to znamená stratu súkromia, zvýšené riziko sexuálneho obťažovania a voyeurizmu a obrovskú psychickú záťaž.”
Sharron Daviesová potom ako dôkaz uvádza hromadnú žalobu, ktorú podali dievčatá proti športovým orgánom v USA. Mladé športovkyne boli nútené dvakrát denne sa v šatniach a sprchách konfrontovať s biologickými mužmi, ktorým nebolo zmenené pohlavie – pardon, semenníky a penisy. Potom im bolo povedané, aby vyhľadali psychologickú pomoc na “prevýchovu”.
Niekedy sa ideologické šialenstvo najlepšie odhalí prostredníctvom satirického zveličenia. Pred časom ste si na internete mohli prečítať túto správu: “Motocyklista sa identifikoval ako cyklista a vyhral Tour de France.”
Možno je to humor, ale stále sa len tesne míňa s realitou. V akej dobe to žijeme…
Zdroj: https://www.tichyseinblick.de/meinungen/un-konferenz-sharron-davies/