Reitschuster.de, Kai Rebmann, 02.07.2024
Mnohí ľudia majú voči genetickému inžinierstvu mimoriadne silné výhrady, najmä pokiaľ ide o modifikované potraviny. Tí istí skeptici však majú oveľa menej problémov, keď sa takéto látky majú vstrekovať priamo do našich žíl. Tak to bolo v prípade tzv. koronálnej vakcinácie a teraz sa to opäť ukazuje v prípade nového typu imunizácie proti RSV
S okamžitou platnosťou majú byť novorodenci v Nemecku imunizovaní proti respiračnému syncytiálnemu vírusu “čo najskôr” po narodení. Konkrétne to znamená v rámci “kontroly U2”, ktorá sa vykonáva na 3. až 10. deň života. Ide o odporúčanie Inštitútu Roberta Kocha (RKI), ktorý sa odvoláva na nedávnu tlačovú správu Stáleho výboru pre očkovanie (STIKO)
To však nie je všetko Pokračuje: “STIKO po prvýkrát odporúča prevenciu pomocou monoklonálnych protilátok ako štandardné odporúčanie. V tomto prípade ide o účinnú látku nirsevimab, t. j. prípravok, ktorý sa získava a vyrába pomocou genetického inžinierstva z vaječníkových buniek čínskeho zlatého škrečka
Podpaľač chce mímovať hasiča
Ešte pred niekoľkými rokmi RSV nehral vo vnímaní verejnosti vôbec žiadnu úlohu Infekcia týmto patogénom, ktorý zvyčajne postihuje dolné dýchacie cesty a prejavuje sa kašľom, nádchou a horúčkou, bola pre deti normálna a vo väčšine prípadov nebola spojená so zvýšeným rizikom To sa zmenilo až vtedy, keď vírus koncom roka 2022 zasiahol deti, ktoré v dôsledku opatrení proti koronavírusom nemali prakticky žiadnu prirodzenú imunitu.
Zrazu bol a je RSV na perách všetkých Závažných a dokonca smrteľných prípadov pomerne neškodného ochorenia, prinajmenšom u inak zdravých detí, pribudlo v nevídanom rozsahu. Pediatrické kliniky v celom Nemecku – a nielen tam – boli miestami na pokraji kolapsu a systém zdravotnej starostlivosti bol preťažený tak, ako nikdy predtým ani v “najlepších” koronavírusových časoch.
Toto pozadie je dôležité na lepšie pochopenie najnovšieho odporúčania organizácie, ktorá bola spoluzodpovedná za veľkú časť katastrofálnych opatrení v súvislosti s koronavírusom. RKI a STIKO opäť len ťahajú za nos, keď sľubujú, že nirsevimab je protilátka, “ktorá po podaní poskytuje okamžitú ochranu pred ochorením RSV” a že poskytuje ochranu počas celej prvej sezóny RSV, ak sa podá “v správnom čase”.
Tieto vety naznačujú novým rodičom, že ich novorodenec dostane úplnú a spoľahlivú ochranu proti RSV a ochoreniam, ktoré spôsobuje. Ale ani výrobcovia o tom nechcú nič vedieť. A oveľa opatrnejšie sú aj úrady v iných krajinách. Napríklad austrálsky úrad TGA (Therapeutic Goods Administration) predpokladá ochranný účinok v rozsahu 75 až 80 percent.
Monoklonálne protilátky sú “laboratórne vyrobené bielkoviny”.
Prísne vzaté, monoklonálne protilátky sú rovnako málo očkovaním v klasickom zmysle slova ako génové raketoplány označované v súvislosti s koronavírusom. Dr. Sandra Fryhoferová, renomovaná odborníčka na internú medicínu a profesorka na Emory University v Atlante (USA), v rozhovore vysvetľuje účinný princíp nirsevimabu a jemu podobných:
“Pri vakcíne sa podáva prípravok, ktorý stimuluje vlastnú imunitnú odpoveď organizmu s cieľom chrániť pred určitým ochorením. Ide o imunitu vyvolanú vakcínou. Tieto monoklonálne protilátky poskytujú pasívnu imunitu. Sú to laboratórne vyrobené bielkoviny, ktoré napodobňujú schopnosť imunitného systému bojovať proti infekcii. Očkovacie látky aj monoklonálne protilátky sa považujú za imunizáciu.”
Fryhofer má čo povedať aj k nákladom. Napríklad zástupcovia farmaceutického gigantu Sanofi na príslušnej konferencii v USA uviedli “pravdepodobnú cenu” 395 až 495 dolárov za dávku bez ohľadu na to, či sa – v závislosti od hmotnosti dieťaťa – podá 50 alebo 100 mg látky.
Podľa odborníka je tento biznis ešte lukratívnejší v prípade starších detí, ktoré vstupujú do “druhej sezóny RSV”. Tu by sa podalo 200 mg, čo zodpovedá nielen dvojnásobnej dávke, ale aj dvojnásobným nákladom “takmer 1 000 dolárov za túto ochrannú dávku na druhú sezónu”.
V každom prípade prvé odporúčanie STIKO na imunizáciu monoklonálnymi protilátkami je už víťazné!
Zdroj: https://reitschuster.de/post/neugeborene-sollen-mit-monoklonalen-antikoerpern-geimpft-werden/