Uncutnews.ch, 25.07.2024
V piatich európskych krajinách sa čoskoro začnú vykonávať testy s európskym očkovacím pasom. Cieľom projektu Euvabeco je „zlepšiť“ očkovacie postupy počas bežného očkovania alebo budúcich epidémií v európskych krajinách.
V rámci projektu sa vypracujú realizačné plány založené na „inovatívnych postupoch“ zavedených počas pandémie COVID-19 a následne sa zavedú do praxe.
Rýchly pokrok celkového dohľadu a závislosť od farmaceutických prípravkov
EÚ zavádza opatrenia, ktoré by mohli výrazne rozšíriť dohľad a kontrolu občanov prostredníctvom digitálnych zdravotníckych iniciatív. Cieľom zavedenia európskeho očkovacieho preukazu, ktorý sa v súčasnosti skúša v piatich krajinách, je umožniť centralizované digitálne sledovanie očkovania. To by mohlo znamenať ďalekosiahle monitorovanie zdravotných údajov občanov.
Implementačné plány sa realizujú a vyhodnocujú v rámci pilotných projektov v piatich európskych členských štátoch: Belgicko, Nemecko, Portugalsko, Grécko a Lotyšsko. Testy sa začnú v septembri. Vtedy sa zavedie aj európsky očkovací preukaz.
Počiatočný prototyp európskeho očkovacieho preukazu občana.
Zdroj: Európska komisia, Európska výkonná agentúra pre zdravie a digitalizáciu ,výzva na predkladanie návrhov v rámci programu Vaccine-EU[6].
Cieľom projektu EUVABEC je vytvoriť celoeurópsku digitálnu platformu, ktorá umožní výmenu a overovanie údajov o stave očkovania. Tieto iniciatívy podporuje farmaceutický priemysel a zvyšujú závislosť občanov od farmaceutických spoločností tým, že centralizujú a monitorujú prístup k lekárskym informáciám.
Tento vývoj vyvoláva značné obavy týkajúce sa ochrany údajov a osobnej slobody, keďže občania môžu byť nútení zverejňovať svoje zdravotné údaje, aby sa mohli zúčastňovať na verejnom živote. Rýchle zavedenie takýchto systémov bez dostatočnej diskusie o ochrane súkromia a bezpečnosti by mohlo viesť k bezprecedentnej forme dohľadu a kontroly.
Osobitné obavy vyvoláva potenciálne predpisovanie experimentálnych a neotestovaných vakcín. Cestujúci by mohli byť nútení prijať takéto očkovanie, aby mohli cestovať, čo by predstavovalo značné riziko pre verejné zdravie a práva jednotlivcov. Rýchle zavedenie takýchto systémov bez dostatočnej diskusie o súkromí a bezpečnosti by mohlo viesť k bezprecedentnej forme dohľadu a kontroly.
Zdroj: https://uncutnews.ch/diese-5-laender-starten-einen-test-mit-einem-europaeischen-digitalen-impfpass/